Zubní implantáty

Zubní implantáty

Zubní implantologie je dnes zcela spolehlivou metodou pro náhradu zubů, u kterých došlo již i ke ztrátě kořene zubu. Umělý kořen vytvoří stabilní základ pro dlouhodobé upevnění korunky, můstku nebo snímací protézy.

 

Při ošetření zubním implantátem odpadá nutnost brousit vlastní, často neporušené zuby. Implantát přenáší žvýkací sílu na čelist přirozenou cestou, podněcuje tak její regeneraci a zabraňuje úbytku kosti (atrofii) pod snímací náhradou.

 

Při ztrátě posledních zubů je pacient odkázán na náhradu konvenční protézou. Tato náhrada může být v horní čelisti zpočátku uspokojivá, ale usazení a držení protézy v dolní čelisti je velmi problematické, což je dáno malou opěrnou plochou protézy a pohyblivostí dolní čelisti. Dochází k nedostatečné schopnosti kousat, objevují se bolestivé otlaky, nejistota při mluvení.

 

Moderní implantologie nabízí další řešení:
zubní implantát nahrazující zub v celém jeho rozsahu včetně jeho kořenu a na míru vytvarované korunky. Toto řešení je pro pacienta nejpohodlnější a esteticky dokonalé.

 

Jednou ze zásadních výhod je také možnost aplikovat implantát bezprostředně po extrakci zubu, a to v případě, že je stav kosti a okolní tkáně v pořádku. Pokud Vás problematika zubních implantátů zajímá, neváhejte se obrátit na odborníky zubní ordinace Lazurit, rádi Vám poskytnou všechny potřebné informace, abyste se mohli správě rozhodnout.

zubní implantáty Praha

Druhy zubních implantátů

Straumann
Astra Tech Implant System

zubní implantáty firmy

Chybějící zuby je možné nahradit zubním můstkem,

kdy je nutné obrousit zdravé zuby, nebo zubním implantátem, který nevyžaduje narušení okolních zubů. Zubní implantát plní všechny funkce původního zubu a pomůže Vám získat zpět sebevědomí. Zubní implantáty jsou velice odolné a vydrží až desítky let. V zubní ordinaci Lazurit na Praze 6 poskytujeme kvalitní odbornou péči i poradenství v oblasti stomatologie a rádi zodpovíme Vaše otázky.