Protetická stomatologie

Protetická stomatologie nahrazuje ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celé zuby či skupiny zubů. Mezi výrobky protetické stomatologie patří:

 

Estetická keramická fazeta
nahrazuje mírnou ztrátu tvrdých zubních tkání, může korigovat estetické nedokonalosti zubu.

 

Keramická inlay/onlay
je náhrada ztracené části zubu pomocí keramiky.

 

Korunka
nahrazuje větší část zubu (celý povrch) ztracenou kazem či úrazem při zachování vlastního kořene zubu.

 

Kořenová nástavba
jedná se o zařízení, které spojuje vlastní kořen zubu s proteticky zhotovenou korunkou.

 

Můstky (celokeramické, metalokeramické)
řeší ztrátu celého zubu nebo více zubů přemostěním mezery a vytvořením náhrady, která je pevně uchycena pomocí korunek na zuby sousedící s mezerou. Nevýhodou je nutné zbroušení sousedních zubů.

 

Můstky (celokeramické, metalokeramické) fixované na zubní implantáty
řeší ztrátu celého zubu nebo více zubů přemostěním mezery a vytvořením náhrady, která je pevně uchycena pomocí korunek na zubní implantáty umístěné v místě chybějících zubů.

 

Snímací protéza
řeší ztrátu skupiny zubů nebo všech zubů. Jedná se o pryskyřičnou nebo s kovem kombinovanou náhradu, která není fixována, ale je možno ji libovolně odstranit.

 

Snímací protéza na implantáty
řeší ztrátu skupiny zubů nebo všech zubů. Jedná se o kombinovanou náhradu z pryskyřice s kovem, která je fixována čili zakotvena na dříve zavedený zubní implantát, ale lze ji libovolně odstranit.

Protetická stomatologie Praha 6

Zdravé zuby bývaly od pradávna symbolem celkového zdraví člověka.

Současné výzkumy stále více ukazují na vztah mezi zdravím ústní dutiny a některými onemocněními – diabetem, infarktem, mrtvicí nebo předčasným porodem. Studie dále ukazují, že záněty dásní mohou vyvolat sérii zánětlivých a imunitních změn, které mají vliv na celé lidské tělo.