Dětská stomatologie

Z důvodu omezené kapacity dětské stomatologie nepřijímáme nové pacienty!
Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat, nebo se přihlaste k odběru novinek pro další informace.

Dětská stomatologie

Dětská stomatologie na zubní klinice Lazurit Praha 6

Děti by měly zubního lékaře navštěvovat už od prvního prořezání zoubků, které začíná zhruba kolem šestého měsíce věku. Nejdůležitější pro zdravý dětský chrup je začít s pravidelnou péčí a také s postupným zvykáním na zubní ordinaci, aby měly děti spojené zubaře i s bezproblémovou kontrolou, kdy se jim neděje nic nepříjemného.

 

Genetické dispozice sice nelze změnit, ale v dnešní době nabízí stomatologie řadu možností, jak lze vzniku zubního kazu předcházet. S prvními příkrmy miminka bychom měli dbát na zdravý vývoj dětských zubů, především bychom neměli pokrmy přislazovat, aby si dítě nezvyklo na sladkou chuť. I nadále je pro miminko v tomto věku nejideálnější potravou mateřské mléko. Nebezpečí zubních kazů u mléčných zoubků se nachází v častém popíjení sladkých nápojů (džusy, šťávy apod.) z kojeneckých lahví. Dítě by mělo dostat lahev jen, aby se napilo, nemělo by mít lahvičku neustále v ústech na hraní nebo kousání dudlíku, to představuje velké riziko pro vznik zubních kazů na předních zubech.

 

O dětské zuby je potřeba správně pečovat, našim dětem bychom měli jít vzorným příkladem hlavně pravidelným a důkladným čištěním svých zubů ráno a večer po jídle. Nejlepší výchovnou metodou je totiž to, že se děti naučí správným hygienickým návykům okoukáním od dospělých. Děti začnou rovněž čištění zubů přikládat velký význam a pravidelná péče se jim pak vyplatí v podobě zdravých zubů.

 

Nejpozději ve věku dvou let by dítě mělo navštívit dětského stomatologa, ideální je ale navštívit jej i dříve, aby později dítě nemělo strach. Dětský zubař zkontroluje stav dočasného chrupu a případně doporučí správnou čistící techniku. Péče o dočasné (mléčné) dětské zoubky je stejně důležitá jako o trvalé zuby. V případě, že zubní kaz infikuje nerv dočasného dětského zubu, může dojít k trvalému poškození i nastupujícího stálého zubu (např. ztmavnutím a deformací zubní korunky).

 

Budoucí kazivosti dětského chrupu lze tedy předejít důkladnou péčí a pravidelnými návštěvami u dětského zubaře. Na naší zubní klinice poskytujeme jak standardní, tak i nadstandardní péči o dětský chrup. Náš dětský zubní specialista Vám poradí:

 

  • Jak si vybrat správný dětský kartáček a zubní pastu.
  • Jak správně čistit dětské zuby.
  • Poradí doplňující péči, která napomáhá zpevnění zubní skloviny a zabránění vzniku zubního kazu.

Zdravé zuby bývaly od pradávna symbolem celkového zdraví člověka.

Současné výzkumy stále více ukazují na vztah mezi zdravím ústní dutiny a některými onemocněními – diabetem, infarktem, mrtvicí nebo předčasným porodem. Studie dále ukazují, že záněty dásní mohou vyvolat sérii zánětlivých a imunitních změn, které mají vliv na celé lidské tělo.