Problémům můžete předejít!

Problémům můžete předejít!

Preventivní prohlídka u zubího lékaře je velice důležitým krokem a základním předpokladem k udržení zdravého chrupu. Je dobré ji absolvovat zhruba jednou za půl roku, pokud ošetřující zubař nestanoví jinak. Zanedbané preventivní ošetření u zubaře může vústit až v taková onemocnění a poškození, která se musí složitě léčit nebo dokonce již náprava není možná.

Hlavním bodem preventivní prohlídky je kontrola stavu ústní dutiny pacienta. Lékař zhodnotí stav ústní sliznice a slinných žláz, množství slin, povrch jazyka, stav blízkých lymfatických uzlin či způsob otevírání úst. Důležitou součástí preventivní prohlídky je také vyšetření dásní, jejich krvácivosti a případného ústupu kosti. Poté jsou na řadě samotné zuby. Na pohled lékař zhodnotí pigment a zubní kámen, který buď hned odstraní, nebo, v případě jeho masivnějšího rozšíření, doporučí navštívit profesionální dentální hygienistku. Dále pak zkontroluje přítomnost kazů, citlivých krčků, stav starších výplní a protetických prací, popřípadě implantátů.

Víte, že prevenitvní prohlídky jsou kompetně hrazené Vaši zdravotní pojišťovnou?
A jako dárek od nás obdržíte slevu 350 Kč na další ošetření!

Důležitou součástí preventivní prohlídky je také zhotovení skusových rentgenových snímků tzv. „bite-wing“, znázorňujících korunky zubů v zadní části chrupu. Snímky (pravý a levý) pomáhají odhalit případné mezizubní kazy, zubní kámen nebo ústup kosti při parodontitidě. Obvykle se zhotovují jednou za rok, není zapotřebí je tedy dělat při každé preventivní prohlídce.

Užitečným pomocníkem při detekci dalších potíží se zuby je také panoramatický snímek (tzv. OPG čili ortopantomogram), který se využívá především u pacientů, které vidíme poprvé a opakuje se přibližně každou čtvrtou preventivní návštěvu. Získáme tak přehled o celkovém stavu chrupu klienta, jelikož zde vidíme mrtvé zuby, třetí moláry (známé jako „osmičky“), ale můžeme na něm také odhalit různé cysty či nádory v kosti. Rentgen, jako součást zubní prohlídky, tedy slouží i jako onkologická prevence.

Objednejte se ještě dnes! Volejte +420 777 209 929

departments: Aktuality a novinky